سفارش تبلیغ
تبلیغات در پارسی بلاگ

گنجشک خانه دارد

پرستو خانه دارد

ماهی هم خانه دارد ، دریا خانه اوست

بعضی ها ماهی را از دریا می گیرند و توی ظرف شیشه ای ، توی آب می اندازنش . ماهی خودش را به دیواره های ظرف می زند و می خواهد مثل گذشته ، مثل زمانی که در دریا بود به همه جا سربزند و دوستانش را ببینید و با آنها بازی کند .

او آزادی را دوست دارد ولی ...

کودک فلسطینی هم مثل ماهی توی تنگ آب اسیر شده ، از خانه و کاشانه اش جدا شده و توی اردوگاههای لبنانی و سوری به دور خود می چرخد و به دنبال راه فراری است تا خود را به خانه اش برساند ولی اسرائیلی ها به او اجازه نمی دهند به خانه اش برگردد .

خانه !؟ .... خانه ای نمانده ، بولدوزرهای اسرائیلی خانه اش را ویران کرده اند و بر خرابه اش آپارتمان ساخته اند تا صهیونیستها در آن زندگی کنند . این بولدوزرها را آمریکا به اسرائیل هدیه داده است !!

کودک فلسطینی دیشب خواب پدربزرگش را دیده بود که در حیاط خانه شان کنار حوض آب درختی کاشته بود و آبیاریش می کرد .

پیرمرد خوشحال بود !! چرا؟ چون نوه کوچولویش تازه متولد شده بود و این درخت را برای او کاشته بود .

بابابزرگ زیر لب زمزمه می کرد و می گفت : کودکم روزی بزرگ می شوی و زیر این درخت بازی می کنی و از میوه هاش می خوری و برشاخه هاش طناب تاب بازی می بندی ...

کودک فلسطینی از خواب پرید و در روشنایی ماه اطراف خود را نگریست و به دنبال درختی بود که پدربزرگش در حیاط خانه شان کاشته بود . آخه بچه ها زودباورند نمی دانست هرآنچه دیده خوابی بیش نیست، اما نه خانه ای بود نه درختی و نه میوه و تابی ولی طناب چادر در دستان کودک فلسطینی بود همانکه نشانه اسارتش بود .

کودک فلسطینی آهی کشید و سر در گریبان کرد و قطرات اشک بود که برگونه های کوچکش سرازیر بود ...

کودک فلسطینی خانه اش را فلسطین را فقط در فیلمها دیده بود و تصویری مبهم از آنچه مادربزرگش برایش تعریف کرده بود در ذهن کوچکش ساخته بود .

آری گنجشک خانه دارد ، پرستو خانه دارد ، ماهی هم خانه دارد ...

ولی کودک فلسطینی خانه ندارد!!!


نوشته شده در  پنج شنبه 89/6/11ساعت  10:15 عصر  توسط علی کریمی 
  نظرات دیگران()

بسم الله الرحمن الرحیم

امام خمینی (ره) : روز قدس روز حیات اسلام است

در آستانه روز قدس قرار داریم . روزی که به فرمان امام برای زنده نگه داشتن مبارزات مردم فلسطین با رژیم جنایکار صهیونیستی است . مردمی که 60سال است بدون پشتوانه و با اتکا به خداوند و قدرت امت اسلامی در برابر تمامی دنیای استکبار ایستاده اند . نبرد مردم فلسطین تنها با اسرائیل نیست . آنان با اسرائیل ، حامیان غربی اش و مدافعان جهانی اش مبارزه می کنند و در این جنگ طاقت فرسا تنهای تنهایند . اکثر کشورهای عرب وابسته به غربند و با دشمنان فلسطین در نهان و آشکار همکاری و همراهی می کنند . سازمانهای جهانی هم دربست در اختیار صهیونیسم جهانی است و کشورهای غربی مدعی حقوق بشرهم در این میان خفه خون گرفته اند و به جای محکومیت کشتار فلسطینیان و قاتلین ، مظلومین را مقصر قلمداد می کنند . می ماند چند کشور انگشت شمار که دست و پا بسته فقط می توانند حمایت معنوی از مبارزات مردم ستمدیده فلسطین بکنند در حالیکه آمریکا و غربی ها این رژیم منحوس را به پیشرفته ترین سلاحها مجهز می کنند حق دفاع مشروع را از فلسطینیان گرفته اند و دنیا متاسفانه نظاره گر نسل کشی در این قطعه از دنیای اسلام است .

اگر 60 سال پیش مسلمانان خود را به خواب نمی زدند و در برابر تجاوز اسرائیل به فلسطین سکوت نمی کردند امروز شاهد جنایت رژیم اشغالگر قدس نبودیم و اگر امروز هم ساکت بنشینیم فردا باید در برابر آیندگان پاسخگو باشیم که چرا با همه توان در برابر غاصبان و متجاوزان ایستادگی نکردیم .

بلاگرهای ارزشی همچون سالهای گذشته همراه با دریای عظیم راهپیمایان روز قدس انزجار خود را از مستکبران و حامیان آن به نمایش خواهند گذاشت.

به امید آزادی قدس شریف از چنگال غاصبین

پایگاه وبلاگ نویسان ارزشی - پاونا


نوشته شده در  چهارشنبه 89/6/10ساعت  10:50 عصر  توسط علی کریمی 
  نظرات دیگران()

<      1   2   3   4      >

لیست کل یادداشت های این وبلاگ
موضع گیری های شاذ آقای مطهری(نامه به فرمانده سپاه)
پیامی آورده اند - شهدای غواص چه می گویند؟
کمپین من یمنی هستم
[عناوین آرشیوشده]