سفارش تبلیغ
صبا ویژن

حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر معظّم انقلاب اسلامی در پیامی به مناسبت آغاز سال نو، سال جدید را سالی مهم خواندند و با ابراز امیدواری درباره غلبه قدرت ایمانی ملت ایران بر همه حوادث و تحولات این سال، افزودند: با توجه به اهمیت "حیاتی و اساسیِ مصرف مدبرانه و عاقلانه منابع کشور"، سال جدید را در همه زمینه ها و امور، سال اصلاح الگوی مصرف می دانم.
ایشان، نزدیکی نوروز امسال را به ایام ولادت خاتم النبیین(ص) و امام جعفر صادق(ع)، باعث شرافت بیشتر عید نوروز دانستند و با تبریک این عید سعید به آحاد ملت عزیز ایران، هم میهنان خارج از کشور و ملتهایی که نوروز را گرامی می دارند، برای همگان سالی سرشار از نیکویی و سعادت آرزو کردند.
رهبر انقلاب اسلامی سال 87 را سالی پُر ماجرا خواندند و با اشاره به حوادث مهم داخلی و خارجی این سال خاطر نشان کردند: سال 87 با خبرهای خوش هسته ای که اثبات کننده توانایی ملت ایران و دانشمندان متبحر این سرزمین بود، آغاز شد و پرتاب ماهواره امید، ایران را در این سال در ردیف چند کشور صاحب این فناوری مهم قرار داد که این پیشرفتهای حقیقتاً شگفت آور، اَرج و اعتبار جدیدی برای ملت ایران به همراه آورده است.
حضرت آیت الله خامنه ای با اشاره به راه اندازی موقت و آزمایشی نیروگاه بوشهر افزودند: دنیا قانع شده است که راه پیشرفت هسته ای ملت ایران را نمی شود بست زیرا  پیشرفتهای ایران در عرصه های مختلف علمی و غیر علمی، نشان دهنده  بی اثر بودن تحریم هاست و اثبات می کند که ملت بزرگ ایران از درون می جوشد و رشد می‌کند و با اتکاء به جوانان پُر تلاش و سرافراز خود، تبلیغات و ترفندهای دشمنان را خنثی می‌نماید.
رهبر انقلاب اسلامی در این پیام نوروزی همچنین با اشاره به تشکیل مجلس هشتم و کارهای خوبی که مجلس و دولت با همکاری یکدیگر انجام داده اند افزودند: امیدواریم این همکاریها همچنان ادامه داشته باشد.
ایشان در زمینه مسائل اقتصادی به بحران عظیم اقتصادی جهان اشاره و خاطر نشان کردند: برغم این بحران بزرگ که از آمریکا شروع شد و طوفان سهمگینی در جهان ایجاد کرد و با وجود تحریمها، مسئولان کشور توانستند کشور و ملت را از افتادن در موج عظیم مشکلات ناشی از بحران جهانی تا حدود زیادی، دور نگه دارند که البته باید همچنان مراقب بود و تلاش کرد تا انشاءاله پیشرفتهای اقتصادی روزبروز شکوفاتر شود.
حضرت آیت الله خامنه ای از بروز نوآوریها و شکوفاییهای چشم گیر در سال 87 ابراز خرسندی کردند و افزودند: عمل به این شعار در مرحله مقدماتی خوب بوده است اما باید شعار نوآوری و شکوفایی را همچنان با جدیت پیگیری کنیم تا به فضل الهی، به نقطه ای که شایسته ملت ایران است برسیم.
ایشان همچنین در تشریح مسائل مهم جهانی در سال 87 ، علاوه بر بحران اقتصادی جهانی، به حمله ناکام 22 روزه رژیم صهیونیستی به غزه و مقاومت تحسین برانگیز مردم مظلوم فلسطین اشاره و تأکید کردند: شکست مفتضحانه صهیونیستها، این تجربه بسیار مهم را برای مردم دنیا به ارمغان آورد که می توانند در مقابل ستمگران بایستند و پیروز شوند.
رهبر انقلاب اسلامی سال جدید را سالی مهم دانستند و با اشاره به دعای حلول سال نو افزودند: تبدیل احوال ملت ایران به نیکوترین احوال، نیازمند توجه و لطف پروردگار است اما باید متوجه بود که جلب "لطف و رحمت الهی" به تلاش و همت آحاد مردم برای ایجاد تحول در زندگی شخصی و اجتماعی بستگی دارد.
ایشان در تشریح زمینه هایی که نیازمند تغییر و تحول جدی است به موضوع "اسرافهای شخصی و عمومی" و مصرف بی رویه منابع مختلف کشور اشاره کردند و افزودند: اسلام عزیز و همه عقلای عالم، بر این نکته تأکید می کنند که مصرف باید مدبرانه و عاقلانه مدیریت شود.
رهبر انقلاب اسلامی در پایان پیام نوروزی تأکید کردند: همه ما بخصوص مسئولان قوای سه گانه، شخصیتهای اجتماعی و آحاد مردم باید در سال جدید در مسیر تحقق این شعار "مهم، حیاتی و اساسی" یعنی"اصلاح الگوی مصرف در همه زمینه‌ها"،  برنامه ریزی و حرکت کنیم تا با استفاده صحیح و مدبرانه از منابع کشور، مصداق برجسته ای از تبدیل احوال ملت به نیکوترین حالها، ظهور و بروز یابد.


نوشته شده در  جمعه 87/12/30ساعت  4:38 عصر  توسط علی کریمی 
  نظرات دیگران()

رییس جمهور در پیامی به مناسبت آغاز سال 1388 و عید نوروز ، نوروز رامظهر تجدید حیات و نو شدن طبیعت دانست و گفت: نوروز مظهر نو شدن دلها و جانها و مظهر هویت ایرانی و ماندگاری تاریخی ملت بزرگ ایران است.
دکتر محمود احمدی نژاد همچنین عید نوروز را به همه ملت ایران ،فارسی زبانان و رهبر معظم انقلاب تبریک گفت و اظهار امیدواری کرد به فضل الهی سال جدید سال پیشرفت و حرکت شتابان ملت ایران باشد.
متن کامل پیام نوروزی رییس جمهور به این شرح است:

بسم‌الله الرحمن الرحیم

اللهم عجل لولیک الفرج و العافیه والنصر و اجعلنا من خیر انصاره و اعوانه و المستشهدین بین یدیه.

یا مقلب القلوب و الابصار، یا مدبر اللیل و النهار، یا محول الحول و الاحوال ،حول حالنا الی احسن الحال.

عید بزرگ نوروز را به همه ملت ایران ،همه فارسی زبانان ،همه ملت‌هایی را که نوروز را جشن می‌گیرند، همه بشریت و رهبری عزیز انقلاب صمیمانه تبریک عرض می‌کنم.

اندیشة نوروزی بدون تردید یک هدیه الهی است .نوروز مظهر تجدید حیات و نو شدن طبیعت است . نوروز مظهر نو شدن دلها و جانهای انسانهاست. مظهر دوستی و عشق و محبت و خانواده و خویشاوندی است و نوروز مظهر هویت ایرانی و ماندگاری تاریخی ملت بزرگ ایران است.

سالی که گذشت سرشار از فراز و نشیب‌ها و پیروزی‌های بزرگ برای ملت عزیز ایران بود.سالی که گذشت سال تحولات شگرف در عرصه‌های جهانی بود .ملت بزرگ ایران با امید و نشاط ،سخت‌ترین گردنه‌ها را فتح کرد .در عرصه‌های علمی و فناوری ،سازندگی، عمرانی و اقتصادی و در سیاست خارجی کارهای بزرگ و دستاوردهای عظیم در اختیار ملت ایران قرار گرفت. در مدت کوتاهی معادل چند سال کار انجام شد و دستاورد به دست آمد که همه اینها نشان از ظرفیت عظیم ملت ایران دارد. پروژه‌های بزرگ و اثر گذار و ماندگار ،اصلاحات ساختاری، نوآوری‌های علمی و فناوری‌های بزرگ ،مدیریت اقتصاد کشور در برابر بحران عظیم اقتصاد جهانی، پیروزی‌های بزرگ در عرصه سیاست بین‌الملل و حضور فعال و تأثیرگذار در صحنه‌های گوناگون جهانی ،رفع سایه‌تهدید، تثبیت استقلال و اراده ملت ایران، از دستاوردهای سال گذشته بود و همه اینها یعنی بر اثر تلاش‌های مجدانه ملت بزرگ ،فرصت‌های جدید و مهمی در برابر ملت قرار گرفته است و ملت می تواند بدون دغدغه برای فرداهای روشن خود برنامه‌ریزی و عمل کند. بر اثر ایستادگی و مجاهدت ملت بزرگ امروز جایگاه ایران در عرصه جهان جایگاهی شایسته و عزتمند است. ملت ایران پرچمدار خداپرستی و عدالت و صلح است. به فضل الهی و بر اثر یکدلی،‌یکپارچگی ملت، ایمان ناب، تلاش مجدانه ،امید و نشاط و پیوستگی با خط امامت و ولایت، ملت ایران سرزنده و عزتمند است. به فضل الهی سال جدید نیز سال پیشرفت و حرکت شتابان ملت ایران خواهد بود. تحولات بزرگ به نفع ملت ایران، به نفع عدالت و به نفع خوبی‌ها در راه است .پیگیری امر ساختن و ‌آباد کردن و اصلاح امور و طرح تحول بزرگ اقتصادی یعنی سپردن مدیریت اقتصاد کشور به دست مردم از برنامه‌های سال جاری است. مردم با هدف‌مند کردن یارانه‌ها خود صاحب منابع کشور می‌شوند و به طور مستقیم در مدیریت منابع و مصارف مشارکت جدی و اثرگذار خواهند داشت.

در سال جاری صحنه‌های پرشور و تعیین‌کننده‌ دیگری در راه است که ملت بزرگ ایران آینده روشن و درخشان خود را با عزم و اراده الهی رقم خواهد زد. آینده از آن ملت ایران و ملت‌های آزاده جهان است. در عرصه بین‌الملل هم شاهد تحولات بزرگ بودیم .ناکارآمدی ساختارهای قدرت جهانی به روشنی آشکار شد قدرت‌های جهانی به بن‌بست کامل رسیده اند. بن بست در عرصه نظر و مدیریت و اجرا .آنها در تهاجم فرهنگی علیه ملت‌ها و تحقیر ملت‌ها شکست خوردند. بحران‌های بزرگ سیاسی و امنیتی در جهان عمیق و عمیق‌تر شد و امروز هم بحران فراگیر و بزرگ اقتصادی نشان از شکست همه جانبه سیاست‌ها، اندیشه‌ها و اهداف توسعه‌طلبانه قدرت‌های مادی جهان دارد و همه اینها نشان شکست کامل آنها در مبانی نظری و عملی و هم در صحنه مدیریت جهانی است. و این یعنی لیبرالیسم غربی و مکاتب مادی به پایان راه و بن بست رسیده‌اند. البته در کنار این رویداد عظیم شاهد یک جریان زیبا و شکوفا هستیم: خیزش ملت‌ها ،ترویج روحیه عدالت‌طلبی و گرایش و همبستگی واقعی بین ملت‌ها و مردم جهان. افق نگاه مدیریت مسلط امروز تیره و تار است و اما در برابر آن امید روزافزون به آینده روشن، نیاز جهانی را به اندیشه و ساز و کارهای جدید ملموس کرده است. عدالت جهانی ضرورت قطعی برای پاسخگویی به نیازهای واقعی و حقیقی بشریت است .باید عدالت حاکم شود تا همه ظرفیت‌ها و استعدادها شکوفا گردد. البته این وعده بزرگ الهی است که در سایه مدیریت انسان کامل و منجی عالم بشری محقق خواهد شد. همانگونه که طبیعت بهار دارد دلها نیز بهار دارد. روزگار نیز سرسبزی و خرمی دارد .در دعا می‌خوانیم که امام عصر(عج) ربیع الانام است، یعنی بهار مردمان، بهار دلها و جانها و می خوانیم امام نضرة الایام است یعنی خرمی و سرسبزی دوران.

امروز جامعه بشری نیاز به او را بیش از همیشه احساس می‌کند. امروز جامعه بشری مشتاق‌تر از گذشته منطق مکتب ، مرام و مدیریت او را می‌طلبد و آرزو می‌کند. امروز به روشنی می‌توان نشانه‌های آمدن او را مشاهده کرد. عصر، عصر ظهور است و باید از صمیمیم جان او را بخواهیم و برای ظهورش دعا کنیم و برای فراهم آمدن هر چه بیشتر زمینه‌های حکومت جهانی‌اش تلاش نماییم.

یاد و نام امام راحل و شهیدان و جانبازان و آزادگان و ایثارگران که این راه نورانی را در برابر ما و بشریت گشودند گرامی می داریم . از همه کسانی که در همه ایام نوروز در حال خدمتند تا ملت در آرامش و نشاط باشند . سپاسگزارم و یاد همه کسانی که سال گذشته در عید نوروز در بین و در جمع ما بودند و امروز نیستند گرامی می داریم و رحمت و مغفرت خدا را برای همه آنها مسالت داریم .از خدای بزرگ شفای عاجل همه مریضان را آرزو مندیم .به عنوان خادمی کوچک صمیمانه از ملت بزرگ ایران بخاطر همه خوبی‌ها ، محبت‌ها‌ ، صبوری‌ها ، همراهی‌ها و بزرگواری‌ها سپاسگزاری می کنم.

عهد می‌بندیم که همه توان خود را برای سرافرازی ایران و عزت و عظمت ملت ایران و حاکمیت همه خوبی‌ها و زیبایی‌ها بکار ببندیم .از خدای متعال بهروزی و سعادت همه ملت‌ها و حاکمیت عدالت و خداپرستی را مسألت دارم.

والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته


نوشته شده در  جمعه 87/12/30ساعت  4:36 عصر  توسط علی کریمی 
  نظرات دیگران()

   1   2   3   4   5      >

لیست کل یادداشت های این وبلاگ
موضع گیری های شاذ آقای مطهری(نامه به فرمانده سپاه)
پیامی آورده اند - شهدای غواص چه می گویند؟
کمپین من یمنی هستم
[عناوین آرشیوشده]