سفارش تبلیغ
صبا ویژن

الحمدلله الذی جعلنا من المتمسکین بولایت امیرالمومنین علی علیه السلام

مقام معظم رهبری : “این روند (انتخابات) در تمامی سی سال اخیر با قوت و قدرت ادامه یافته اما دشمنانی که منافع نامشروع آنان در ایران قطع شده است با نادیده گرفتن یا انکار پدیده مبارک و با ارزش حضور مردم در مدیریت کشور همواره تلاش کرده اند به انتخابات ایران خدشه وارد کنند ” و ” با حضور پرانگیزه مردم همواره انتخاباتی سالم، متقن و خوبی در ایران برگزار شده اما متأسفانه برخی دوستان بی انصاف و کسانی که جزو ملت هستند و توقع دارند مردم به آنها توجه کنند با ناسپاسی علیه ملت حرف می زنند و با تکرار حرف دروغ دشمن سلامت انتخابات را زیرسئوال می برند ” و ” برغم تلاش دشمن برای خدشه دار جلوه دادن انتخابات در جمهوری اسلامی ایران، ملت بزرگ ایران، با حضور پرشور و صمیمانه خود در انتخابات ریاست جمهوری، انتخاباتی می آفریند که دشمن را خشمگین کند”

انتخابات مظهر آرا و نظرات افراد جامعه برای اثرگذاری در سیاستهای کلان جامعه و تعیین سرنوشت خویش است .

در انتخابات مردم با آرای خود تزی را انتخاب و ارائه دهندگان آن را برای اجرا برمی گزینند .

در جوامع غربی که احزاب کارکرد واقعی دارند هر حزبی نماینده تفکری خاص است و بخشی از جامعه را نمایندگی می کند اگرچه در غرب آراء و نظرات ساخته می شود و به مردم القاء می گردد و در واقع این صاحبان زر و زور هستند که نظرات خود را از زبان مردم بیان می کنند . در اینجا سئوالی پیش می آید که چه نیازی هست سران رژیمهای غربی با هزینه های زیاد نظرات خود را به مردم القاء و سپس از طریق آنها به منصه ظهور برسانند ؟

مردم در جامعه نقش مهمی دارد و اگر بخواهیم فعالیتی را در جامعه انجام دهیم بدون جلب رضایت مردم امکان پذیر نیست فلذا در جوامع غربی برای مشارکت دادن مردم در فعالیتهای اجتماعی با صرف هزینه های گزاف مردم را پای صندوقهای رای می آورند تا آرا و نظرات سردمداران غربی را به صندوقها بریزند در حالیکه در جوامع اسلامی حاکمان موظفند براساس آموزه های اسلامی و قوانین الهی حکومت کنند و چون قوانین اسلامی براساس فطرت انسان پایه ریزی شده وفق نیازها و علائق ذاتی انسانهاست .

انقلاب اسلامی هم که نتیجه انقلاب درونی مردم کشورمان در برابر طغیان سردمداران رژیم طاغوت بود پس از پیروزی برای تشکیل نظام حکومتی و اداره کشور بر آراء مردم تکیه داشت . انتخاب جمهوری اسلامی بعنوان نظام حکومتی و اداره کشور اولین انتخاباتی بود که برگزار شده و مردم با مشارکتی بالا در آن شرکت داشتند .

بعد از آنهم انتخابات قانون اساسی ، نمایندگان مجلس شورای اسلامی و خبرگان و ریاست جمهوری تابحال برگزار گردیده است که باتوجه به نوپا بودن انقلاب و مردم سالاری دینی در کشورمان درصد مشارکت مردم نسبت به کشورهای غربی که مدتهاست دمکراسی را تمرین می کنند به مراتب بیشتر و در واقع شگفت آور است .

علی رغم حضور گسترده مردم در انتخاباتها بازهم کشورهای مدعی دمکراسی نظام اسلامی را فاقد پشتوانه مردمی می دانند که این از عناد آنها نسبت به اسلام و نظام اسلامی ناشی می شود و دروغ بودن ادعای دمکراسی شان ،چراکه در کشورهای همسایه که مورد حمایت غرب هست هنوز مردم از حقوق اولیه تسلط بر سرنوشت خویش محروم هستند .

از اول انقلاب تاکنون طیفهای مختلف با گرایشهای متفاوت در مصدر قدرت جای گرفته اند که این خود نشانه آزادی مردم در انتخابات و تاثیر رای آنان در انتخاب کارگزاران کشور است . برخلاف جوامع غربی که بوسیله تبلیغات سنگین ، پرحجم و مستمر نظرات صاحبان زر و زور به مردم القاء می شود ولی در کشورمان مردم عملکرد گروهها را با موازین اسلامی و مصالح جامعه سنجیده و به آنان رای می دهند . در ایران تبلیغات نقش ناچیزی در انتخاب افراد دارد و تنها ابزاریست برای معرفی خود و نظراتشان در حالیکه در غرب این تبلیغات است که تعیین می کند کدام طیف مصدر قدرت را دست بگیرد و تبلیغات در غرب مناسبتی نبوده و منحصر به زمان انتخابات نمی شود بلکه دستگاه عظیم تبلیغات غرب بطور مستمر مشغول شکل دهی به افکار عمومی در کشورهای غربی است .

در آستانه انتخابات در کشورمان رسانه های غربی و عوامل داخلی شان دست بکار می شوند تا درصد مشارکت مردم را پایین بیاورند آنان در هر دوره ای موضوعی را دستمایه تبلیغاتشان می کنند . دوره ای تغلب در انتخابات در دوره دیگر رد صلاحیتها و ….

رسانه های جمعی در رونق بخشیدن به انتخابات نقش بسزایی دارند . رسانه ها می توانند آراء و نیازهای واقعی مردم را دسته بندی کرده و منعکس نمایند تا هم مسئولین از خواست عموم مطلع شده و سیاستهای کشور را برآن اساس تنظیم و اجرا نمایند و هم مردم یقین کنند که آراء آنها به درستی به مسئولین منتقل شده است و از جهتی دیگر رسانه ها می توانند چهره های مردمی و مومن را به مردم معرفی کنند و همچنین عملکرد مسئولین را نقد منصفانه نمایند تا مردم در انتخابشان واقع بین بود و اسیر تبلیغات کاذب نشوند در این میان انتقال اطلاعات اگر به درستی انجام نشود نتیجه سوء خواهد داشت .

از چندماه پیش تبلیغات رسانه های وابسته به نظام سلطه و عوامل داخلی آن بر علیه دولت عدالت محور و مردمی افزایش یافته است . آنها تمام توان خود را بکار گرفته اند تا از انتخاب مجدد دکتر احمدی نژاد در دوره دهم انتخابات ریاست جمهوری جلوگیری کنند . آنان با سیاه نمایی ، تخریب ، بزرگنمایی ضعف ها ، نادیده گرفتن خدمات ارزنده دولت نهم و…تلاش می کنند تا اقبال مردم نسبت به دولت نهم و شخص دکتر احمدی نژاد کمرنگ و احیاناً از بین ببرند که وظیفه ماها بعنوان مدافعات انقلاب اسلامی و دست آوردهای آن این است که افشاگر ترفندهای رسانه ای این گروه وابسته به نظام سلطه باشیم چراکه همه امید نظام سلطه آن است که گفتمان انقلاب و امام به دست فراموشی سپرده شده و اسلام آمریکایی در این کشور فراگیر شود اسلامی که دین را فقط در حد و اندازه اعمال فردی قبول دارد و در بقیه موارد گفتمان غربی و نظام ظالمانه حاکم بر جهان را بدون در نظر گرفتن مصالح کشورمان می پذیرد .

دفاع منطقی از عملکرد دولت نهم با ارائه آمار و ارقام خدمات دولت و مقایسه آن با عملکرد دولتهای قبلی روش موثریست که نباید از نظر دور داشت . شیوه دیگر جمعبندی و ارائه دیدگاههای وابستگان به غرب و نیز نوع برخورد آنها با اعتقادات مردم و حملات آنان به مقدسات مورد احترام مردم هست همچنین با ارائه مقالات تحلیلی آراء و نظرات وابستگان به غرب را نقد کرده و منشاء آنها را که غرب است نشان دهیم تا مردم بدانند که اینها بلندگوی غربیها هستند و از خود چیزی ندارند .

در پایان بخشهایی از بیانات رهبر فرزانه انقلاب که در جمع زائران حریم رضوی و مردم مشهد ایراد نمودند ذکر می شود

“مردمسالاری دینی با حرف ایجاد نمی شود بلکه نیازمند شرکت و حضور و اراده ملت و ارتباط ” فکری ، عقلانی و عاطفی مردم ” با تحولات کشور است و تحقق این مسئله جز با انتخابات صحیح ، همگانی و مشارکت وسیع مردم ممکن نیست ”
“انتخابات سرمایه گذاری عظیم و سپرده گذاری ملت برای اداره صحیح کشور و دستیابی به آینده ای روشن است ، و هر رأیی که به صندوق ریخته می شود اهمیت دارد وبه این سرمایه گذاری ملی می افزاید”.

مقام معظم رهبری خطاب به نامزدهای فعلی واتی انتخابات افزودند : “توجه کنید که انتخابات فقط ابزاری برای در دست گرفتن قدرت نیست بلکه وسیله ای است برای ارتقای توان کشور ، افزایش اقتدار ملی و آبرومند کردن ملت ، بنابراین در تبلیغات و رفتار خود به این مسائل اهمیت دهید و مبادا کسی در فعالیت انتخاباتی خود به گونه ای حرف بزند و رفتار کند که دشمن را به طمع بیاندازد . نامزدها خود را به مردم عرضه کنند تا مردم با هوشیاری هرگونه که تشخیص می دهند عمل کنند”

ایشان همچنین فرمودند “هر یک از شما حتماً حرفی دارید و طبعاً حرف فرد مقابل را رد می کنید اما دراین روند از جاده انصاف خارج نشوید وبه کتمان حقایق نپردازید”

ایشان با انتقاد از برخی که بیهوده تلاش می کنند از هم اکنون انتخابات ?? خرداد ریاست جمهوری را در ذهن مردم خدشه دار کنند افزودند : “تاکنون حدود ?? انتخابات در کشور برگزار شده و مسئولان وقت رسماً سلامت و صحت انتخابات را تضمین کرده اند و به همین علت مردم تحت تاثیر حرفهایی که تلاش می کنند انتخابات ریاست جمهوری را از هم اکنون متزلزل وخدشه دار جلوه دهند قرار نمی گیرند .

ایشان متذکر شدند :”گاهی که از دولت دفاع و حمایت می کنم برخی معنایی ناصحیح برای این مسئله جعل می کنند در حالیکه من براساس وظیفه همیشه از دولتها و خدمتگزاران کشور حمایت کرده ام بخصوص هنگامی که می بینم دولتی بیشتر به محرومان رسیدگی می کند و در مقابل ظلم و استکبار می ایستد و مورد تهاجم غیر منصفانه نیزقرار می گیرد ،اما این سخنان و رفتار بنده ربطی به انتخابات ندارد و اعلام موضع انتخاباتی نیست “

اللهم عجل لولیک الفرج والعافیه والنصر / یاعلی (ع)


نوشته شده در  دوشنبه 88/3/11ساعت  1:16 صبح  توسط علی کریمی 
  نظرات دیگران()


لیست کل یادداشت های این وبلاگ
موضع گیری های شاذ آقای مطهری(نامه به فرمانده سپاه)
پیامی آورده اند - شهدای غواص چه می گویند؟
کمپین من یمنی هستم
[عناوین آرشیوشده]