سفارش تبلیغ
صبا ویژن

بررسی نقش بلاگرهای ارزشی در دفاع از مقدسات دینی وبویژه مقابله با هتاکان قرآن کریم

بسم الله الرحمن الرحیم

الحمدلله الذی جعلنا من المتمسکین بولایت امیرالمومنین علی علیه السلام

در وبلاگستان ایران گروه های مختلفی با انگیزه ها و رویکردهای متفاوتی فعالیت می کنند که عمده ترین و موثرترین گروههای فعال در فضای مجازی وبلاگ نویسان مسلمان و سکولارها هستند . در این مقاله می خواهم نقش بلاگرهای ارزشی را در دفاع از هرآنچه که برای مردم مسلمان ایران تقدس دارد تبیین نمایم فلذا از پرداختن به نقش بلاگرهای سکولار و دسته بندی و اهداف و میزان تاثیرگذاری آنها بر مخاطب پرهیز می کنم .

وبلاگ نویسان مسلمان در درون خود دستجات مختلفی را جای داده که شاخصه اصلی همه این دسته ها وجهه مذهبی آنان هست ، یکی از این دسته ها که پیشتاز وبلاگ نویسان مسلمان هست . بلاگرهای ارزشی یا وبلاگ نویسان ارزشی نام دارند .

این دسته اهداف بلندی را دنبال می کند که بطور خلاصه می توان گفت آنان خود را مکلف می دانند تا از ارزشهای انقلاب اسلامی که منبعث از اسلام ناب محمدی(ص) است حراست نمایند و مهمترین شاخصه آنها ولایت مداری در عمل هست .

بلاگرهای ارزشی خود را وام دار هیچ گروه و یا حزب و سازمانی نمی دانند و فقط در خط ولایت حرکت می کنند و به آن در عمل به آن پایبندند . وبلاگ نویسان ارزشی بیانات ، پیامها و سخنرانی های امام خویش را به دقت مطالعه می کنند و با بصیرتی که دارند به تبیین منویات امام خامنه ای می پردازند .

اخلاص شاخصه دیگر این افراد هست فلذا در وبلاگستان فارسی به جرات می توان گفت موثرترین گروه هستند .

در طول سالهای متمادی که بلاگرهای ارزشی را همراهی کرده ام خود شاهد این ادعایم . قبل از آنکه دیگران خطر دشمن را احساس کنند اینها به دنبال راههای مقابله آن بوده اند .

اولین جرقه های مقابله با تهاجم فرهنگی نظام سلطه توسط همین قشر در سال 85 زده شد زمانیکه وبلاگستان به خاطره گویی و بازی های وبلاگی مشغول بود بلاگرهای ارزشی وبلاگهای خود را سنگری برای دفاع از اسلام و انقلاب اسلامی تبدیل کردند و بازی های وبلاگی را تغییر محتوا داده و به جنبشهای وبلاگی و با هدف آگاه سازی مخاطبین از توطئه های دشمنان این مرز و بوم تبدیل کردند .

وقتی رژیم صهیونیستی لبنان و حزب الله لبنان را آماج حملات ددمنشانه خود کرده بود همین بلاگرها بودند که با جنگ رسانه ای فضای مجازی را متوجه عمق جنایات آن رژیم و حامیان غربی و عربی اش کردند و در جنگ غزه با انسجام بیشتر توانستند از رسانه های و خبرگزاری های رسمی جلو بزنند تا جائیکه رژیم اسرائیل به شکست رسانه ای از رسانه های مسلمان  اقرار کرد .

جنبشهای مختلفی در طول این سالها توسط وبلاگ نویسان ارزشی براه افتاده و ثمرات مبارکی هم همراه داشته است .

جنبشهای اعلام انزجار از کاریکاتوریست دانمارکی حمایت از رئیس جمهور ولایت مدار در انتخابات دهم و همچنین مقابله همه جانبه با فتنه گران قبل و بعد انتخابات و افشای ماهیت واقعی آنان و...

ولی مهمترین اثرگذاری بلاگرهای ارزشی گسترش و توسعه معنویت در وبلاگستان است . تولید محتوای دینی و فرهنگی و ایجاد و عمق بخشی اخلاق اسلامی در فضای مجازی و مقابله با شبهات دینی و... بخشی از فعالیت بلاگرهای ارزشی هست .

بلاگر ارزشی هوشیار است و رفتار و حرکات دشمنان اسلام و انقلاب را با دقت رصد می کند و در موقع مقتضی و با تاسی از مقام عظمای ولایت وارد عرصه می شود و عرصه را بر دشمنان و حامیان تنگ می کند . یکی از این عرصه ها که بلاگرهای ارزشی جلوتر از همه وارد عرصه نبرد نرم شده اند ، مقابله با اهانت کنندگان به ساحت مقدس قرآن کریم است .

قبل از اینکه توطئه توهین به کلام الله عملی شود بلاگرهای ارزشی جنبش مقابله ای را راه انداختند . وبلاگ حاج محمد با جنبش وبلاگی "مظلومیت همیشگی" بلاگرهای ارزشی را برای مقابله با فتنه جدید دنیای استکبار دعوت کرد گرچه قبل از آن بلاگرهای ارزشی با دقت و نگرانی توطئه جدید دشمن را دنبال کرده و مقالات متعددی در این راستا به رشته تحریر درآورده بودند ولی اولین کار جدی بلاگرهای ارزشی از همین جا شروع شد و بدنبال عملی شدن توطئه دشمن پایگاه وبلاگ نویسان ارزشی با ارسال بیانیه اعتراضی و محکومیت اهانت به قرآن کریم به اعضا (بیش از 6500 نفر) آنان را برای مقابله دعوت کرد که در ادامه و بلافاصله سه وبلاگ ارزشی دیگر هم وارد عرصه شده و جنبشهای مقابله ای را راه اندازی کردند .

وبلاگ شاهد با "جنبش وبلاگی قلم در دفاع از قرآن"  وبلاگ مجاهدان مجازی با "خشم وبلاگی انزجار از هتاکان به قرآن کریم" و وبلاگ در انتظار یار با "خشم سایبری علیه اهانت کنندگان به قرآن کریم" توانستند فضای مجازی را به سوی مقابله با هتاکان هدایت نمایند .

بلاگرهای ارزشی در این عرصه فقط خبر رسانی نمی کنند بلکه ضمن اعلام انزجار از این عمل ننگین ، ریشه ها و علل آن را به درستی تشخیص داده و نظرات خود را در این رابطه ارائه داده و روشنگری خوبی هم انجام دادند .

در این راستا پایگاه وبلاگ نویسان ارزشی به عنوان سایتی که توسط بلاگرهای ارزشی برای سازماندهی و ایجاد انسجام در فضای مجازی توسط همین بلاگرها ایجاد شده لوگوی اعتراضی را طراحی کرده و همچنین صفحه ای را به درج مقالات در موضوع جسارت به قرآن اختصاص داده است که تاکنون بیش از 400 مقاله ، طرحهای گرافیکی و... در آن درج شده است و می شود . علاوه برآن از جنبشهای دیگرهم که راه افتاده حمایت کرده و بنر آنها را در پایگاه درج نموده است .

نقطه آخر اینکه جنگ نرم دشمن با اسلام و انقلاب اسلامی پایانی ندارد و مقابله ما هم انتهایی برایش متصور نیست و همان بهتر که براساس تکلیفی که داریم همیشه آماده همه گونه توطئه نظام سلطه به رهبری صهیونیسم جهانی و به عملیت آمریکای جنایتکار و همراهی اعوان و انصار داخلی و خارجی اش باشیم و مردم مسلمان و سیل زرده پاکستان را هم فراموش نکنیم .

اللهم عجل لولیک الفرج – یاعلی(ع)


نوشته شده در  پنج شنبه 89/6/25ساعت  4:15 صبح  توسط علی کریمی 
  نظرات دیگران()

بسم الله الرحمن الرحیم
قال الله العزیز الحکیم
انا نحن نزلنا الذکر و انا له لحافظون
ملت عزیز ایران، امت بزرگ اسلام!
اهانت جنون‌آمیز و نفرت‌انگیز و مشمئزکننده به قرآن مجید در کشور آمریکا که در سایه امنیت پلیسی آن کشور اتفاق افتاد حادثه تلخ بزرگی است که نمی‌توان آن را تنها در حد یک حرکت ابلهانه از سوی چند عنصر بی‌ارزش و مزدور به حساب آورد.
این یک اقدام محاسبه شده از سوی مراکزی است که از سالها پیش به این طرف سیاست اسلام هراسی و اسلام‌ستیزی را در دستور کار خود قرار داده و با صدها شیوه و هزاران ابزار تبلیغاتی و عملیاتی به مبارزه با اسلام و قرآن پرداختند.
این حلقه دیگری از زنجیره ننگینی است که با خیانت سلمان رشدی مرتد آغاز شد و با حرکت کارتونیست خبیث دانمارکی و دهها فیلم ضد اسلام ساخته شده در هالیوود ادامه یافت و اکنون به این نمایش نفرت‌انگیز رسیده است.
پشت صحنه این حرکات شرارت‌بار کیست و چیست؟
مطالعه این روند شرارت که در این سالها با عملیات جنایت‌بار در افغانستان و عراق و فلسطین و لبنان و پاکستان همراه بود تردیدی باقی نمی‌گذارد که طراحی و اتاق فرمان آن در دستان سران نظام سلطه و اتاق‌ فکرهای صهیونیستی است که از بیشترین نفوذ در دولت آمریکا و سازمان‌های امنیتی و نظامی آن و نیز در دولت انگلیس و برخی دولت‌های اروپایی برخوردار است.
اینها همان کسانی‌اند که پژوهش‌های حقیقت‌یاب مستقل، روز به روز بیشتر انگشت اتهام را در ماجرای حمله‌ به برج‌ها در یازده سپتامبر به سوی آنان متوجه می‌کنند. آن ماجرا بهانه حمله به افغانستان و عراق را به رئیس جمهور جنایتکار وقت آمریکا داد و او اعلام جنگ صلیبی کرد و همان شخص بنابر گزارش‌ها، دیروز اعلام کرده است که این جنگ صلیبی با ورود کلیسا به صحنه کامل شد.
هدف از اقدام نفرت‌انگیز اخیر آن است که از سویی مقابله با اسلام و مسلمین در جامعه مسیحی به سطوح همگانی مردم کشیده شود و با دخالت کلیسا و کشیش رنگ مذهبی گرفته و پشتوانه‌ای از تعصبات و تعلقات دینی بیابد و از سوی دیگر ملت‌های مسلمان را که از این جسارت بزرگ به خشم آمده و جریحه‌دار می‌شوند از مسائل و تحولات دنیای اسلام و خاورمیانه غافل سازند.
این اقدام کینه‌توزانه نه آغاز یک جریان بلکه یک مرحله از روند طولانی‌مدت اسلام‌ستیزی به سرکردگی صهیونیزم و رژیم آمریکا است. اینک همه سران استکبار و ائمة‌الکفر در برابر اسلام قرار گرفته‌اند.
اسلام، دین آزادی و معنویت انسان و قرآن، کتاب رحمت و حکمت و عدالت است. وظیفه همه آزادیخواهان جهان و همه ادیان ابراهیمی است که در کنار مسلمانان با سیاست پلید اسلام‌ستیزی با این شیوه‌های نفرت‌بار مقابله کنند.
سران رژیم آمریکا نمی‌توانند با سخنان فریبنده و میان‌تهی خود را از ادعا و همراهی با این پدیده زشت تبرئه کنند.
سالهاست که مقدسات و همه حقوق و حرمت میلیون‌ها مسلمان مظلوم در افغانستان و پاکستان، عراق و لبنان و فلسطین زیر پا گذاشته شده است. صدها هزار کشته، دهها هزار زن و مرد اسیر و زیر شکنجه، هزاران کودک و زن ربوده شده و میلیون‌ها معلول و آواره و بی‌خانمان قربانی چه چیزی شده است؟ و با همه این مظلومیت‌ها چرا در رسانه‌های جهانی غرب مسلمان را مظهر خشونت و قرآن و اسلام را خطری برای بشریت وانمود می‌کنند؟ چه کسی باور می‌کند که این توطئه گسترده بدون کمک و دخالت حلقه‌های صهیونیستی درون دولت آمریکا ممکن و عملی است؟
برادران و خواهران مسلمان در ایران و سراسر جهان!
لازم می‌دانم این چند نکته را به همه متذکر گردم:
اولاً: این حادثه و حوادث پیش از آن به روشنی نشان می‌دهد که آنچه که امروز آماج حمله نظام استکبار جهانی است اصل اسلام عزیز و قرآن مجید است.
صراحت مسکتبران در دشمنی با جمهوری اسلامی ناشی از صراحت ایران اسلامی در مقابله با استکبار است و تظاهر آنها به دشمن نبودن با اسلام و دیگر مسلمانان دروغی بزرگ و فریبی شیطانی است.
آنان با اسلام و هرآنکس که به آن پایبند است و هرآنچه نشانه مسلمانی است دشمن‌اند.
ثانیاً: این سلسله‌ کینه‌توزی‌ها با اسلام و مسلمین ناشی از آن است که از چند دهه پیش تاکنون نور اسلام از همیشه تابنده‌تر و نفوذ آن در دلها در جهان اسلام و حتی غرب از همیشه بیشتر شده است ناشی از آن است که امت اسلام از همیشه بیدارتر شده و ملت‌های مسلمان اراده کرده‌اند زنجیره‌های دو قرن استعمار و تجاوز مستکبران را پاره کنند.
حادثه اهانت به قرآن و پیامبر عظیم‌الشأن (ص) با همه تلخی در دل خود حامل بشارتی بزرگ است. خورشید پرفروغ قرآن روزبه‌روز بلندتر و درخشنده‌تر خواهد شد.
ثالثا: همه باید بدانیم که حادثه اخیر ربطی به کلیسا و مسیحیت ندارد و حرکات عروسکی چند کشیش ابله و مزدور را نباید به پای مسیحیان و مردان دینی آنان بنویسیم.
ما مسلمان هرگز به عمل مشابهی در مورد مقدسات ادیان دیگر دست نخواهیم زد. نزاع میان مسلمان و مسیحی در سطح عمومی خواسته دشمنان و طراحان این نمایش دیوانه‌وار است درس قرآن به ما در نقطه مقابل آن قرار دارد.
و رابعاً: طرف مطالبه همه مسلمانان امروز دولت آمریکا و سیاستمداران آن است. آنها اگر در ادعای دخالت نداشتن خود صادقند باید عوامل اصلی این جنایت بزرگ و بازیگران میدانی آن را که دل 1.5 میلیارد مسلمان را به درد آورده‌اند به گونه‌ای شایسته به مجازات برسانند.
والسلام علی عبادالله الصالحین
سیدعلی خامنه‌ای
22
شهریور 1389


نوشته شده در  سه شنبه 89/6/23ساعت  3:42 صبح  توسط علی کریمی 
  نظرات دیگران()

   1   2   3   4      >

لیست کل یادداشت های این وبلاگ
موضع گیری های شاذ آقای مطهری(نامه به فرمانده سپاه)
پیامی آورده اند - شهدای غواص چه می گویند؟
کمپین من یمنی هستم
[عناوین آرشیوشده]